ZİYARETİNİZİ PLANLAYIN

​Giriş ücretsizdir. 

Ziyaret saatleri 10.00-18.00’dir. Müze Pazartesi günleri, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günleri ile 1 Ocak günü kapalıdır. 

Türkiye İş Bankası Müzesi, bedensel engelli erişimi olan bir müzedir. Müzenin tüm gezi alanı, tekerlekli sandalye ile gezilebilmektedir. 

Türkçe ve İngilizce olarak yetişkinler ve çocuklar için sesli rehber hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak için Müze girişinde bilgi vermeniz yeterlidir. 

Müzede ücretsiz wi-fi hizmeti bulunmaktadır. 

Sergileme içinde yer alan karekodları mobil cihazlarınızla okutarak koleksiyon hakkında daha derin bilgiye ulaşmanız mümkündür. 

Müzede yalnızca kişisel kullanım amacıyla sınırlı olmak üzere fotoğraf ve kısa video çekimi yapılabilir. Kişisel kullanım amaçlı çekimlerde flaş,  selfie çubuğu ve tripod kullanılmaması rica olunur. Müze görüntülerinin herhangi bir şekilde kişisel kullanım amacı dışında bir amaçla kullanılması, paylaşılması, çoğaltılması, işlenmesi, satılması ve benzeri tüm haller müze yönetiminin iznine tabidir. Müzenin, izinsiz kullanılan görüntülerle ilgili hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararınca Müzenin de içinde bulunduğu Fatih İlçesi Eminönü Bölgesi yayalaştırma projesine dahildir. Hafta içi ve sonu olmak üzere saat 10.00-18.00 arası araç girişi yapılmamaktadır. 

Müzemiz Eminönü ve Sirkeci’de yer alan vapur ve motor iskelelerine, Eminönü tramvay durağına, Sirkeci Marmaray durağına, Eminönü otobüs duraklarına yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Müzeye ait otopark bulunmamaktadır.

REHBERLİ TURLAR

​Rehber eşliğindeki yetişkin turları yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. 

Müzede her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri ücretsiz olarak düzenli rehberli turlar düzenlenmektedir. Bireysel ya da grup olarak bu turlara katılmak mümkündür. 

Tur saatleri: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

Ayrıca 10 kişi ve üzeri gruplara ücretsiz olarak rehberli tur organize edilebilir.

İLETİŞİM

Adres: Hobyar Mahallesi Bankacılar Caddesi No: 2 Bahçekapı  Eminönü / İstanbul

Telefon: +90 212 511 13 31

E-posta: info@isbankmuze.com.tr