ZİYARETİNİZİ PLANLAYIN

Giriş ücretsizdir.

Ziyaret saatleri 10.00-18.00’dir. Müze Pazartesi günleri, Ramazan ve Kurban bayramlarının ilk günleri ile 1 Ocak günü kapalıdır.

İktisadi Bağımsızlık Müzesi, bedensel engelli erişimi olan bir müzedir. Müzenin kiralık kasa dairesi dışındaki tüm katları tekerlekli sandalye ile gezilebilmektedir. Tekerlekli sandalye ile giriş yan kapımızdan yapılmaktadır, ziyaretinizden önce Müzeyi arayabilir ya da geldiğinizde güvenlik görevlilerimizden yardım isteyebilirsiniz. Müzede ziyaretçilerimizin kullanımı için tekerlekli sandalye bulunmaktadır, ihtiyaç olması durumunda görevlilerimizden isteyebilirsiniz. Tekerlekli sandalye erişimine uygun tuvalet 1. katta bulunmaktadır.

Ziyaretçilerin şemsiye, büyük boy çanta, sırt çantası ve bagajlarını vestiyere bırakmaları
gerekmektedir. 

Müzede yalnızca kişisel kullanım amacıyla sınırlı olmak üzere fotoğraf ve kısa video çekimi yapılabilir. Kişisel kullanım amaçlı çekimlerde flaş, selfie çubuğu ve tripod kullanılmaması rica olunur. Müze görüntülerinin herhangi bir şekilde kişisel kullanım amacı dışında bir amaçla kullanılması, paylaşılması, çoğaltılması, işlenmesi, satılması ve benzeri tüm haller Müze yönetiminin iznine tabidir. İzinsiz kullanılan görüntülerle ilgili hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

Müze Ulus Meydan’daki otobüs duraklarına ve Ulus Metro durağına yürüme mesafesindedir.

Müzeye ait otopark bulunmamaktadır.

REHBERLİ TURLAR

​Rehber eşliğindeki yetişkin turları yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. 
Müzede her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri ücretsiz olarak düzenli rehberli turlar düzenlenmektedir. Bireysel ya da grup olarak bu turlara katılmak mümkündür. 

Tur saatleri: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

Ayrıca 10 kişi ve üzeri gruplara ücretsiz olarak rehberli tur organize edilebilir.

İLETİŞİM

Adres: Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi
Ulus, Çam Sk. No: 3, 06041 Altındağ/Ankara

Telefon: +90 312 311 42 68