https://epmajuiy.rocketcdn.com/test_issanat/img/content/19-12/04/issanat_muzik-1575461089.png

Orchestre Royal De Chambre De Wallonıe 

Frank Braley 

Muhiddin Dürrüoğlu  

Romain Leleu

 

Lola Bobesco tarafından kurulan Belçikalı oda orkestrası, Orchestre Royal De Chambre De Wallonie, Belçika Kraliyet Akademisi’nde profesörlük yapan, piyanist ve senfonik müzik bestecisi Muhiddin Dürrüoğlu ve Fransız trompet sanatçısı Romain Leleu ile birlikte sahnede olacak. Bu birlikteliğin şefliğini ise Fransız piyanist ve orkestra şefi Frank Braley üstleniyor.
60 yılı aşkın bir tarihi olan Orchestre Royal de Chambre de Wallonie klasik müzik dünyasının önemli isimleri; Mstislav Rostropovitch, Mischa Maïski, Maurice André, Arthur Grumiaux, Philippe Hirschhorn, Georges Octors, Jean-Pierre Wallez, Gidon Kremer, Antoine Tamestit, Henri Demarquette, Richard Galliano, the Modigliani Quartet, Jean-Philippe Collard, Gérard Caussé, Renaud et Gautier Capuçon, Augustin Dumay, Maria João Pires ile konserler verdi.

Piyanist ve besteci Muhiddin Dürrüoğlu, Ankara Devlet Konservatuarı’nda üstün yetenekli çocuklarla ilgili “Özel Statü” kapsamına alınarak başlayan müzik eğitimine Belçika ve ABD’nin dünyaca ünlü müzik okullarında devam etti. Öğrencilik yılları süresince piyanoda Kamuran Gündemir, Ersin Onay, J.C.Vanden Eynden ve Edward Auer’le, kompozisyonda da İlhan Baran, J. Fontyn’ın ve Dr.D. Freund’la çalışmalarını tamamladı . Besteci olarak Belçika Güzel Sanatlar, Edebiyat ve Bilim Akademisi’nin “Arthur de Greef” ve “Irène Fuerison” , Paris-Lutèce Akademisi’nin “La Coupe de la Création Musicale” , Hulste-Belçika Oda müziği Eserleri Yarışması’nda SABAM ve Fransa - Orleans şehrinde yapılan 20.Yüzyıl Müziği Piyano yarışmasında en iyi beste ödülünü kazanmıştır.

 

 

BİLET AL

1. KATEGORİ: 180 TL 2. KATEGORİ: 120 TL

3. KATEGORİ: 80 TL ÖĞRENCİ: 20TL