Hakkımızda

İş Sanat Konser Salonu

Kuruluşundan bu yana toplumsal sorumluluklarını ön planda tutan İş Bankası, müzik ve sahne sanatları alanındaki faaliyetlerini İş Sanat çatısı altında gerçekleştiriyor. 2000 yılında İstanbul’un kültür sanat hayatına katılan İş Sanat Konser Salonu, gerçekleştirdiği etkinliklerle kısa sürede Türkiye’nin en prestijli kültür sanat merkezleri arasındaki yerini aldı. Yerli sanatçılarla dünyaca ünlü usta sanatçılar ve toplulukları bir araya getirerek özgün projeler geliştiren İş Sanat, klasik müzik, caz ve dünya müziğinin en seçkin yıldızları ile çocuk oyunları, dans gösterileri ve edebiyatımızın usta yazarlarının şiir ve hikâye dinletilerine de ev sahipliği yapıyor. 

İş Sanat Konser Salonu geride kalan 16 sezonda Yo-Yo Ma, Valery Gergiev, Gidon Kremer, Dianne Reeves, Vladimir Ashkenazy, Dave Brubeck, Ivo Pogorelich, Ceseria Evora, Branford Marsalis, Wayne Shorter, Hank Jones, Sonny Rollins, Kurt Elling, Andreas Scholl, Arcadi Volodos, Paco de Lucia, Joshua Bell, Chucho Valdes, Roby Lakatos, Bobby Mc Ferrin gibi usta sanatçıların yanı sıra Londra Filarmoni, BBC Senfoni Orkestrası, Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası gibi dünyaca ünlü toplulukları da ağırladı. Ev sahipliği yaptığı etkinliklerde 7’den 70’e herkese hitap eden yapısıyla İş Sanat, 800 kişilik salonunda birbirinden başarılı ve çeşitli etkinliklerle 16 yıldır uluslararası tanınan yıldızları İstanbul izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. 

Konserlerin yanı sıra Martha Graham Dance Company, Paul Taylor Dance Company, Koresh Dance Company ve Giordano Dance Company gibi modern ve çağdaş dansın önde gelen toplulukları ve performans sanatçılarına ev sahipliği yaparak sahne sanatları alanındaki çıtasını dünya standartlarına yükselten İş Sanat ön planda tuttuğu toplumsal sorumluluk projesi “Parlayan Yıldızlar” serisi ile de ülkemizin gururu genç yeteneklerin sahne deneyimini artırarak onları ait oldukları dünya sahnelerine kazandırmayı amaçlıyor. 
İş Sanat bugün yoğun gündemiyle İstanbullu sanatseverlerin buluşma noktası olarak faaliyet göstermeye devam ediyor.​

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi
 
İş Sanat Kibele Galerisi 2000 yılında 19.yüzyılın en önemli deniz ressamlarından Ayvazovski’nin 100.ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen bir sergiyle açılmıştır. Galeride 2000 yılından bugüne Türk plastik sanatlar tarihinde yer almış usta sanatçıların retrospektiflerine yer verilmektedir. Her sezon 4 sergiye ev sahipliği yapan galeride düzenlenen sergiler için ayrıca bir sanat kataloğu da yayınlanmaktadır.

Galeri resmi tatiller dışında her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilir.